top of page

RECEPT: SWEET POTATO BROWNIES

Žádný den nevolá po teplých vláčných brownies tolik jako právě neděle. Měkounké, vláčné a naplněné samými dobrými ingrediencemi - sladkými bramborami, mandlovou moukou, mandlemi, hořkou čokoládou, voňavým kořením... jednoduše si o jejich upečení vyloženě říkají.Budete na ně potřebovat:

- 1 střední batátu

- 50 g kakaa

- 65 g vanilkového necukru / erythritol

- 2 zralé banány

- 120 ml ovesného mléka (já použila Nemléko)1. Nejprve si připravíme batátové pyré tím, že batátu opláchneme, uděláme do ní vidličkou rovnoměrně malé dírky, zabalíme ji do alobalu a dáme péci na cca 1 hodinu. Následně ji upečenou vydlabeme ze slupky.


2. Batátoví pyré vložíme do vyšší misky, přidáme k němu banány, mandlové máslo, ovesné mléko a vše společně pořádně rozmixujeme.3. Ve velké míse smícháme suché ingredience - ovesnou mouku, mandlovou mouku, kakao, vanilkový necukr a kypřící prášek. Následně ke směsi postupně přimícháváme směs tekutou, dokud nám nevznikne jednolité těsto.


4. Čokoládu si nasekáme na menší kousky a polovinu z ní vmícháme do těsta stejně jako polovinu celých mandlí.5. Silikonovou čtvercovou formu jemně potřeme kokosovým olejem a nalijeme do ní těsto, které nakonec ozdobíme zbytkem mandlí a hořké čokolády. Brownies pečeme na 180-200 stupňů cca 25-30 minut (dokud se nám těsto nepřestane lepit na špejli). Brownies necháme mírně vychladnout a můžeme podávat!
Pokud se rozhodnete tyhle úžasné batátové brownies vyzkoušet, určitě mi nezapomeňte dát vědět na mém Instagramu.

Přeji dobrou chuť ❤️

L.

4 021 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 комментарий


mandle, kam se podíváš. Už se těším, až vyzkouším, díky za recept!

Papa jaroslava.krupickova@post.cz

Лайк
bottom of page