top of page

RECEPT: JABLEČNÉ KOLÁČKY VE ZDRAVÉM KABÁTĚ

Sobota, vůně skořice v kombinaci s karamelizovanými jablky & špetka nicnedělání. Joooo, tak na tohle kuchtění jsem se do Česka fakt těšila! Minulý víkend jsem tak tady u nás v karanténě na Valašsku maličko čarovala v kuchyni a vznikly tyto vegan apple cakes, které sice na kráse moc nepobraly, ale chuťově byly naprosto EPESNÍ!Budete na ně potřebovat:

- 30 g proteinu (já použila příchuť skořicová rolka od Aktin) - pro vegan verzi použijte rostlinný

- 4 střední jablka (cca 650 g)

- 50 ml ovesného mléka (či klasického kravského/jiného rostlinného)

- špetku soli

- špetku skořice

- volitelné: bezkalorické kapičky na doslazení dušených jablek1. Nejprve si nakrájíme jablka na větší, ale tenké kousky. Na větší pánvi si rozehřejeme 20 g kokosového oleje a následně k němu přidáme jablka, která jemně osmahneme, následně přidáme cca 3 lžíce vody a vše asi 15 minut za občasného míchání dusíme. V konečné fázi dušení přidáme lžičku skořice a kokosový cukr. Vše společně pořádně promícháme. Pokud chceme jablka sladší, můžeme přidat pár kapek bezkalorického sladidla, nebo více kokosového cukru.2. Ve velké míse smícháme suché ingredience - ovesnou mouku, ovesné vločky, protein a špetku soli. Následně k suché směsi přidáme zbytek rozpuštěného kokosového oleje (20 g) a ovesné mléko. Vytvoříme jednotné a hutné těsto, které by určitě nemělo být vůbec tekuté. Spíš by nám konzistencí mělo připomínat těsto linecké.3. Troubu si rozpálíme na 180 stupňů a na plech si připravíme pečící papír. Já koláčky pekla v remosce, protože na chatě nemáme k dispozici troubu. Z těsta vytvoříme sedm asi 1 cm tenkých placiček, které trošku připomínají cookies. Na každou z nich pak lžící klademe dušená jablka, která do těsta jemně zatlačíme. Vše pečeme asi 20 minut (podle výkonu trouby).4. Upečené koláčky necháme asi hodinu vychladnout a můžeme se na ně vrhnout! Dobrou chuť ❤️
Na jeden koláček pak vychází 210 kalorií, 26 g sacharidů, 8,5 g tuku a 6,5 g bílkovin.Pokud se rozhodnete tyto voňavé jablečné koláčky vyzkoušet, určitě mi nezapomeňte dát vědět na mém Instagramu.

Přeji dobrou chuť ❤️

L.

4 450 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page