top of page

RECEPT: PUDINGOVÝ KOLÁČ

Aktualizováno: 6. 3. 2019

Když jsem na Instagramu narazila na pudingový koláč, recept na který zveřejnil nedávno Fitclan, bylo jasné, co budu zase v kuchyni kouzlit. Jelikož se mi v zápěstí rozjel zánět a mám na nějakou dobu ruku v ortéze, měla jsem celkem volný týden doma, pár dní musela vynechat trénink a byl čas pustit se v kuchyni na tento parádní pudingový koláč. Jelikož bych to nebyla já, kdybych si recept zase maličko neupravila, dělala jsem ho v týdnu dokonce dvakrát! Poprvé jsem totiž moc nevychytala velikost formy a poměr surovin a vznikl z toho ten nejnižší a nejtenčí koláč, který jsem kdy viděla :D


V receptu od Fitclanu najdete na pudingovou vrstvu potřebný pudingový prášek a tvaroh, já se rozhodla vytunit tuto vrstvu rovnou dvojitou porcí pudingu a to klasickým práškem z pudingu a ještě proteinovým pudingem od značky Ehrmann, se kterou již nějakou dobu spolupracuji. Dolní vrstva chutnala jako celozrnné Bebe sušenky, horní vrstva mi zase připomínala teplý vanilkový puding z dětství. A ta makra? Ten jednoduše musíte zkusit!Na moji variantu koláče budete pořebovat následující:


Na spodní vrstvu:

- 90 g ovesné mouky - 30 g kokosové mouky - 30 g proteinu (já použila nejlepší vanilku od Pescience) - 35 g ghee nebo kokosového oleje

- 1 vejce


Na pudingovou vrstvu

- 1 balení pudingu (vanilka, nebo čokoláda) - 1 kelímek proteinového pudingu Ehrmann (vanilka, nebo čokoláda) - 150 ml vody - 200 ml polotučného mléka - sladidlo (Flavdrops, Candy Splash, med, stévie) - želatinový ztužovač, případně agar1. Smícháme si protein, kokosovou a ovesnou mouku, přidáme med, rozpuštěné ghee/kokosový olej a vejce. Vše důkladně smícháme dohromady a pokud není směs celistvá, přidáme trošku vody. Směs by ale určitě neměla být tekutá, spíš naopak tužší.


2. Připravíme si čtvrcovou formu, já měla cca 25x25 cm, dáme si na dno pečící papír a vtlačíme do ní rovnoměrně připravené těsto. Pečeme ho cca 12 minut v troubě rozehřáté na 180 stupňů. Po dopečení vytáhneme z trouby a necháme vychladnout.


3. Smícháme si vodu s mlékem a asi 3/4 tekutiny přivedeme pomalu k varu na plotně. Ke zbylému mléku s vodou v hrnku přimícháme pudingový prášek. Postupně přiléváme do vroucího hrnce a za stálého míchání vaříme, dokud nám puding nezhoustne. Následně odstavíme z plotny a přimícháme kelímek proteinového pudingu, sladidlo dle volby a cca 8 g želatinového ztužovače, nebo 3 g agaru.


4. Pudingovou směs nalejeme na upečené těsto a dáme chladit celý koláč do lednice na minimálně 2-3 hodiny, aby krém pořádně ztuhnul. A máme hotovo!Doma jsme si na něm s Adamem opravdu pochutnali a určitě jsem ho nedělala naposledy. Příště až se k nám bude chystat návštěva, budu mít jasno v tom, co připravím. Celá příprava mi zabrala maximálně půl hodiny a vyšlo mi z toho asi 18 kousků. Makra na jeden byla cca:


133 kcal, 16 g sacharidů, 5 g tuků a 6 g bílkovin


Originální recept Fitclanu najdete ZDE, protože veškeré credits za tuto dobrotu putují Simonce!


Navíc jsem vám na Aktinu udělala seznam všech trvanlivých potravin použitých v tomto receptu, takže pokud se rozhodnete jej vyzkoušet a chybí vám doma suroviny, stačí vám pár kliknutí a už je máte na cestě. Seznam najdete na tomto linku: https://tinyurl.com/PudingovyKolac.


Dobrou chuť!

Papa, L.
3 929 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page