top of page

RECEPT: LETNÍ ZÁVITKY

Aktualizováno: 6. 3. 2019

Kdybyste mi dali na výběr tři jídla, která bych mohla jíst klidně každý den, byla by to tato tři i v tomto pořadí. Moje krémová ovesná kaše, na kterou jsem vám již dávala recept v jednom ze svých videí, milované bun bo nam bo a taky letní závitky s arašídovou nebo mangovou omáčkou. Jen ta jídla píšu do článku a už se mi sbíhají sliny.


Udělat si doma letní závitky (nesmažená verze těch jarních) je mnohem jednodušší, než se může zdát. Obvykle do nich totiž zabalím téměř jakoukoliv zeleninu, kterou doma najdu, přidám nějakou bílkovinu (maso, šunku, omeletu), aby jídlo bylo plnohodnotné, zabalím je, udělám si k tomu arašídovou omáčku a mám hotovo. V restauracích do nich často dívají i rýžové nudle, já ale doma častěji volím verzi s ledovým salátem. Má to hned několik důvodů:

a) objem dělá dojem a můžu pak mít víc závitků za méně sacharidů, #winwin

b) jsem líná vařit nudle a čekat na ně, potřebuji mít jídlo co nejrychleji na talíři

c) obvykle si rýžové nudle zapomenu koupit
Moje závitky ale vypadají obvykle docela stejně a já se rozhodla se s vámi o jejich recept, včetně arašídové omáčky, podělit!


Na závitky budete potřebovat:

- rýžový papír

- mrkev

- ledový salát

- paprika

- zelí či jiná další zelenina dle vlastní volby

- koriandr

- možnost přidat i zdroj bílkovin - maso, tofu a další


Na omáčku budete potřebovat:

- 50 ml kokosového mléka

- 25 g práškového arašídového másla (např. PB2)

- 15 ml sojové omáčky

- 10 g arašídového máslaPostup:

1. Zeleninu si nakrájíme na tenké plátky (proužky). Maso osmahneme na pánvi a také nakrájíme na proužky.

2. Připravíme si větší mísu s vlažnou vodou a po jednom do ní vždy namočíme rýžový papír na cca 10 sekund. Následně si papír položíme na utěrku, pokládáme na něj zeleninu, maso, koriandr a balíme dle tohoto postupu: https://www.youtube.com/watch?v=IfI1wMeDXhg.

Tento postup opakujeme dokud nemáme požadovaný počet závitků.

3. Kokosové mléko smícháme s práškovým arašídovým máslem, přidáme sojovou omáčku a nakonec vmícháme i samotné arašídové máslo. Servírujeme k závitkům jako dip.


Asi dvakrát jsem šunku nebo kuřecí vyměnila za mleté hovězí maso osmahnuté na pánvi a věřte mi, posunulo to ty závitky ještě na další level!


Dobrou chuť a pokud se rozhodnete závitky vyzkoušet, nezapomeňte na Instagramu označit @luciemin a hashtag #lucievkuchyni ❤️


4 070 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page