top of page

FOTOBLOG: Beat The Challenge 2021

Už jste někdy slyšeli o rakouské oblasti Lower Austria neboli Niederösterreich? Já vlastně ne až do té doby, kdy mi koncem roku 2019 přistál ve schránce email s pozvánkou na výzvu. Na výzvu s názvem Beat The Challenge, která se měla konat hned další jaro. To by ale nesměl přijít rok 2020, uzavřené hranice, lockdowny a tím i odsouvání této akce až na letošní červen, kdy se BTC 2021 konečně uskutečnila!


Co to tedy vlastně Beat The Challenge je? Šest dní, šest míst. S dalšími třemi týmy z Německa, Maďarska a Slovenska, sestavenými vždyze dvou influencerů a jejich doprovodu, jsme od 5. do 12. června soutěžili v nejrůznějších výzvách. Od sportu, přes kreativitu. Od rychlosti přemýšlení, až po natáčení videí. A co hlavně - navštívili jsme hromadu nádherných míst, potkali hromadu úžasných lidí z okolních států a užili si opravdu nezapomenutelný týden v oblasti Dolního Rakouska.


Jelikož u mě na YouTube už můžete najít vlog z celého týdne i se všemi informacemi o jednotlivých výzvách, zážitcích a jednoduše se ke mě v BTC 2021 přidat velice intenzivně, rozhodla jsem se, že dnešní článek sepíšu spíš pro ty, které láká aktivní dovolená v nádherném prostředí přírody, hor, vinic, dlouhých cyklostezek. Jednoduše vám sepíšu náš itinerář a podělím se i o nejoblíbenější fotky z celého výletu. A že jich mám! :D


Video najdete zde:DEN 0 & příjezd do Dolního Rakouska


Příjezd do St. Polten, kde jsme se se všemi seznámili, převzali si na týden naše týmové Opel auto a vyrazili do první oblastní - Mostviertel. Jako první jsme se ubytovali v hotelu Kartause Gaming, kde nás čekala i krásná první večeře a čerpání sil na první den s výzvou.Den 1 - paddle boardy a mlhavo


Jelikož nám už od rána trošku nepřílo počasí, musela se výzva prvního dne odsunout až na poledne. Jako první výzvu jsme totiž jeli na paddle boardy na jezero Lunzer See. Nakonec jsem i byla ráda, že bylo mlhavo, protože ta atmosféra byla neskutečná. Po výzvě jsme si i přímo na místě půjčili s týmem lodičku a bylo to tak hrozně hezký.


Paddle board representatives for Czech and German teams.


S Eliškou (@timetofit) a Jardou, kteří společně se mnou a přítelem tvořili tým Česko.


Po obědě, který proběhl v restauraci přímo u jezera jsme se vydali směrem další oblast - Danube Region. Ve městě Krems jsme ještě stihli navšívit tamní muzeum umění, ubytovat se na hotelu arte Hotel Krems a dát si i neskutečnou večeři v nedaleké restauraci Wachauerstube Loiben.


Den 2 - cyklistika a velká foto výzva


Druhý den se na nás už od rána smálo počasí, což bylo na den strávený na kolech naprosto ideální. Výzvou tohoto dne bylo vyfotit celkově pět fotek do fotosoutěže, ke kterým jsme dostaly konkrétní zadání, takže jsme se více jak 30 km na kolech, půjčených hned ve městě Krems u řeky, vyhnout rozhodně nemohli. A ani jsme nechtěli, protože to bla naprosto parádní, náročný a dlouhý den. Vydali jsme se podél řeky Dunaj do města Durnstein (to mi dost uvízlo v paměti) a ještě dál!


Jednou z výzev bylo postavit a vyfotit hrad z písku. Tohoto našeho chudáka jsem si nemohla nechat pro sebe :D


Behind the scenes of making the drone picture :D


Po šesti hodinách na kole a hromadě focení jsme si sbalili náš Opel a vyrazili směr Vienna Woods do hotelu Freigut Thallern. Asi nikdy bych neřekla, že o hotelu, který se nachází v kostele uprostřed vinic řeknu, že to byl jeden z nejhezčích a nejromantičtějších, který jsme za celý výlet navštívili. Večer jsme se doslova vinnou procházkou vydali do blízkého městečka na krásné lokální jídlo do restaurae Heuriger Spaetrot a další hromadu vína.
Den 3 - zámek Laxenburger, lázeňské městečko a spa day


Na třetí den jsme se lusknutím prstu přesunuli z cyklistických kraťásků do nádherného lázeňského města Baden, do zámeckých zahrad zámku Laxenburger a do termálních lázní Bad Voslau. A to vše asi 20 minut od rakouského hlavního města, Vídně. Celou dobu se mi vůbec nechtělo věřit tomu, že jsou takové krásy doslova na dohled z Vídně, kde jsem za svůj život byla snad patnáckrát a o tomhle mi nikdo nidky neřekl! Ve výzvě jsme tentokrát natáčeli video, které mělo popsat náš zážitek z celého dne.
Po krátkém osvěžení nás už čekal další region a to Vídeňské Alpy a hotel Marienhof. Pojďme si jen říct, že co se stane v Marienhofu, zůstane v Marienhofu, takže hurá na další den! :D


Den 4 - české neštěstí & moje poprvé s elektrokolem


Čtvrtý den byl prvním dnem, kdy se týmy rozdělily a čekala je různá aktivita i náplň dne uprostřed krás Vídeňských Alp. Nevím, zda vypadáme jako cyklisti, ale českému týmu opět přistála kola - tentokrát ta elektrická. A věřte mi, že při tom 1000m převýšení, které nám do trasy naplánovali, jsme to opravdu ocenili. Úkolem dnešního dne bylo přefotit staré pohlednice do nového kabátku. Nám to značně zkomplikovala Jardova píchlá pneumatika asi na čtvrtině cesty, ale nakonec jsme vše včas vyřešili a dokonce výzvu vyhráli!Zničení psychicky i fyzicky, ale vlastně i hrozně nabití těmi nádhernými výhledy, jsme se vydali do regionu Weinviertel a do městečka Poysdorf, které je asi 20 minut od našeho Mikulova. To znamená co? Další víno! Přivítal nás Wein Hotel Rieder i krásná večeře v restauraci Neustifter.


Den 5 - víno, vino a únikovka


Po ranní prohlídce poysdorfských vinných sklípků si pro nás v regionu poprvé připravili výzvu, ve které se ani nesportovalo, ani nefotilo. Pozvali nás totiž na místní únikoovu hru Wine&Crime, ve které byl úkol jasný. Tým, který se první dostane ven, vyhrává. A tak jsme si připsali další prvenství!


9 am day drinking - wine not?


Po společném programu jsme se ještě vydali prozkoumat pár míst v okolí a hurá do poslední destinace - Waldviertel. Čekal na nás hotel Faulenzer a dlouhý spánek a čerpání sil na poslední výzvu.Den 6 - poslední výzva a špetka adrenalinu


Až do poslední chvíle jsme vůbec netušili, co nás čeká v poslední výzvě. Sraz jsme měli u ruiny Dobra a výzvy nás čekaly rovnou dvě. Jedna fotící a jedna adrenalinová, protože se šlo na zip line, ze které jsme pak na opravdu starých lodičkách museli přepádlovat zpátky na břeh. A bylo to SKVĚLÝ!Po prozkoumání poslední oblasti nás čekla i přesun na poslední hotel. Do naprosto nádherného wellness hotelu a wine worldu (JOO, OPĚT VÍNO!:D) Loisium Hotel. A tady vám konečně můžu předtavit mého favorita mezi hotely tohoto výletu. Už jsme si s přítelem naplánovali, že se sem určitě musíme jednoho dne vrátit. Užili jsme si nádherné vnitřní i venkovní spa, udělali ze sebe fešáky a vydali se na poslední společnou večeři, vyhlášení vítězu a recap event.


Tým Česko a naše hrdé třetí místo!


Řekněme, že co se stane v hotelu Loisium, tak taky zůstává v hotelu Loisium, ok? :D

Noc, na kterou všech 24 účastníků určitě nezapomene!

Last morning, last breakfast.


A tolik asi k tomu, co vše jsme v Dolním Rakousku viděli, navštívili, zažili a ochutnali. A že to stálo za to! Opravdu vám destinaci nemůžu víc jak doporučit. Navíc to z Česka máme opravdu kousek a věřte mi, že si tam každý přijde na své.


Pokud by vás zajímalo i oficální video z celé akce, určitě mrkněte, protože je skvělý a kluci s ním odvedli hromadu práce.A ode mě to bude vše.


Vyražte. Cestujte. Objevujte. Ochutnávejte. Zkoušejte.


Stojí to za to. Kdekoliv.


Vaše L. 💜
Článek vznikl ve spolupráci s turismem Dolního Rakouska.

423 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page